پنتاگون: مدرک قابل استنادی درباره فعالیت شرورانه روسیه در افغانستان وجود ندارد

به گزارش جملات زیبا، با شدت دریافت جنجال ها درباره گزارش رسانه آمریکایی مبنی بر مشخص پاداش اقتصادی روسیه برای طالبان جهت کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان، وزیر دفاع آمریکا گفت که مدرک قابل استنادی درباره این ادعا وجود ندارد.

پنتاگون: مدرک قابل استنادی درباره فعالیت شرورانه روسیه در افغانستان وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر دفاع آمریکا ضمن تاکید بر اینکه مدرک قابل استنادی درباره اقدام روسیه در تشویق طالبان به کشتن نیروهای آمریکایی وجود ندارد، به نیروهای نظامی ایالات متحده اطمینان داد که او تهدیدها علیه پرسنل ارتش را جدی می گیرد.

با تشدید جنجال ها درباره خبر ادعایی رسانه آمریکایی درباره تحرکات روسیه در افغانستان و ارائه پیشنهاد جایزه اقتصادی برای طالبان جهت هدف قرار دادن نظامیان آمریکایی، مارک اسپر وزیر دفاع این کشور بیانیه ای صادر کرد.

وزیر دفاع آمریکا در پیغام توییتری خود نوشت: می خواهم به همه اعضای نیروهای مسلحمان اطمینان بدهم که ما هر گونه تهدید بالقوه علیه پرسنل نظامی ایالات متحده را جدی تلقی می کنیم.

رئیس پنتاگون توضیح داد: اگرچه وزارت دفاع (آمریکا) هیچ مدرک قابل استنادی تا کنون درباره ادعاهای اخیر در مورد فعالیت شرورانه پرسنل روسیه علیه نیروهای ایالات متحده وجود ندارد، من می خواهم به همه اعضای نیروهای مسلحمان اطمینان بدهم که ما هر گونه تهدید بالقوه علیه پرسنل نظامی ایالات متحده را جدی تلقی می کنیم.

مارک اسپر اضافه کرد: علاوه بر این، سلسله فرماندهی (ارتش) و من کاملا به تضمین فراهم شدن بهترین اطلاعات، تسلیحات، تجهیزات، تاکتیک ها و همه اختیارات ضروری برای نیروهای آمریکایی در صحنه نبرد متعهد هستیم تا آنها بتوانند با تهدیداتی که شاید برای تضمین ایمنی و موفقیت ماموریتشان با آنها روبرو شوند.

نیویورک تایمز آدینه هفته قبل در گزارشی مدعی شد یک واحد اطلاعاتی ارتش روسیه شبه نظامیان طالبان را برانگیخته تا علیه نیروهای ائتلاف بین المللی تحت راهنمایی آمریکا که در افغانستان حضور دارند، عملیات انجام دهد و برای این کار پاداش اقتصادی معین کرد.

به ادعای این روزنامه مقام های اطلاعاتی آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را نیز در جریان این اقدام روسیه قرار داده بودند.

این خبر با واکنش های تند ترامپ و همچنین مقام های روسیه روبرو شد و آنها قویا این گزارش را رد نموده اند اما مقام های ارشد دموکرات کنگره آمریکا خواهان توضیحات سران سازمان های اطلاعاتی این کشور درباره این خبر شدند (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 570

به "پنتاگون: مدرک قابل استنادی درباره فعالیت شرورانه روسیه در افغانستان وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: مدرک قابل استنادی درباره فعالیت شرورانه روسیه در افغانستان وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید