پامپئو: کرونا نشان داد نباید از هوآوی استفاده کنیم!

به گزارش جملات زیبا، وزیر امور خارجه آمریکا با تکرار ادعای مخفی کاری چین درخصوص شیوع ویروس کرونا گفت، کشورهای زیادی در قرارداد با شرکت هوآوی بازنگری خواهند کرد.

پامپئو: کرونا نشان داد نباید از هوآوی استفاده کنیم!

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز آدینه کوشش کرد از شیوع ویروس کرونا هم بهانه ای برای حمله به هوآوی و کوشش برای تبلیغات منفی علیه این شرکت فناوری چین جور کند.

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد اقدامات اخیر چین درخصوص شیوع ویروس کرونا نشان داد که کشورهای دنیا نباید از فن آوری شرکت چینی هوآوی استفاده نمایند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک پامپئو در مصاحبه ای گفت: بسیار مطمئن هستم که در این لحظه که حزب کمونیست چین از لحاظ شفافیت در ارائه اطلاعات [درباره ویروس کرونا] شکست خورده است، کشورهای بسیار بسیار زیادی را به سمت بازنگری در ساختار [فن آوری] ارتباطی خود سوق خواهد داد.

آمریکا در جدیدترین اقدام خود علیه هوآوی، از کمپانی هایی که با این شرکت همکاری دارند درخواست کرد برای فروش چیپ های الکترونیکی که در آن ها از فن آوری های آمریکایی استفاده شده است، مجوز دریافت نمایند.

اولین تحریم های آمریکا علیه هوآوی سال گذشته و با اتهام همکاری این شرکت با نهادهای اطلاعاتی چین اعمال شدند. اتهاماتی که بارها از سوی هوآوی و دولت چین تکذیب شده است.

همچنین واشنگتن که پیش تر از اقدامات چین دربرابر شیوع ویروس کرونا قدردانی نموده بود، پس از شیوع این بیماری در آمریکا و کوتاهی دولت این کشور در مهار آن، مدعی شد پکن در ارائه اطلاعات مربوط به کووید-19 مخفی کاری نموده است.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (آدینه) بار دیگر هرگونه مخفی کاری از سوی این کشور درخصوص ارائه آمار مربوط به فوت و ابتلا به ویروس کرونا را رد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 445

به "پامپئو: کرونا نشان داد نباید از هوآوی استفاده کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: کرونا نشان داد نباید از هوآوی استفاده کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید