واکنش ترامپ به استیضاحش: جلسه دادرسی سنا را فوری برگزاری کنید

به گزارش جملات زیبا، رئیس جمهور آمریکا از مجلس سنای این کشور خواست هرچه سریعتر جلسه بررسی استیضاح وی را آغاز و او را تبرئه کند.

واکنش ترامپ به استیضاحش: جلسه دادرسی سنا را فوری برگزاری کنید

به گزارش گروه سیاسی جملات زیبا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز (جمعه) در واکنش مجدد به تصویب طرح استیضاح وی در مجلس کنندگان این کشور، خواهان برگزاری فوری جلسه دادرسی در مجلس سنا شد.

ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: بعد از اینکه دموکرات ها فرایند عادلانه دادرسی در مجلس کنندگان به من ارائه نکردند، هیچ وکیل، هیچ شاهد و هیچ چیزی برای من در نظر نگرفتند، اکنون می خواهند به سنا بگویند که جلسه دادرسی را چگونه برگزار کند.

وی در ادامه افزود: در واقع، آن ها هیچ مدرکی برای اثبات هیچ چیزی ندارند، آن ها حتی خودشان را نشان هم نمی دهند... من خواهان جلسه دادرسی فوری [در سنا]هستم.

رئیس جمهور آمریکا سپس در توئیت دیگری توضیح داد: دموکرات های مجلس کنندگان حتی نتوانستند یک رأی موافق از جمهوری خواهان درباره حیله استیضاح کسب کنند. جمهوری خواهان هیچ وقت به این اندازه متحد نبودند! پفراینده دموکرات ها به قدری بد است که آن ها حتی نمی خواهند به جلسه دادرسی برود.

مجلس کنندگان آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) با اکثریت آرا هر دو بند طرح استیضاح ترامپ را به تصویب رساند تا او سومین رئیس جمهور تاریخ آمریکا لقب بگیرد که استیضاح می شود.

اعضای مجلس کنندگان آمریکا در دو مرحله بر سر این دو بند رأی گیری کردند. ابتدا بند سوءاستفاده از قدرت به رأی گذاشته شد که با 230 رأی موافق و 197 رأی مخالف مورد موافقت قرار گرفت. قانونگذاران مجلس کنندگان آمریکا دیگر بند این قطعنامه که به اتهام ممانعت در تحقیقات کنگره مربوط می شد را نیز به تصویب رساندند. این بند با 229 رأی مثبت و 198 رأی منفی به تصویب رسید.

روز گذشته نیز سخنگوی کاخ سفید با شرم آور خواندن تصویب استیضاح رئیس جمهور آمریکا در مجلس کنندگان این کشور، گفت: مطمئن است که مجلس سنا ترامپ را از اقدام خطا تبرئه می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 113

به "واکنش ترامپ به استیضاحش: جلسه دادرسی سنا را فوری برگزاری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به استیضاحش: جلسه دادرسی سنا را فوری برگزاری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید