سفر به آمریکا: هرچه در گودال الماس پیدا کردید مال خودتان

به گزارش جملات زیبا، در این مکان هرکسی می تواند با پرداخت مبلغ ناچیز به عنوان ورودی، به جستجوی الماس بپردازد و هرچه که پیدا می نماید را برای خود نگه دارد. این زمین 15 هکتاری، همه ساله توسط صدها هزار معدن جو، برای کشف سنگ های قیمتی شخم زده می گردد. بعضی از این افراد از اَلَکِ ویژه ای بنام سروکا برای شستن و جدا کردن الماس های سنگین ، از خاک و شن استفاده می نمایند. بعضی دیگر نیز تا زانو در گل ولای فرو می فرایند و با دستان خود به دنبال کوچک ترین درخشش الماس می گردند.

سفر به آمریکا: هرچه در گودال الماس پیدا کردید مال خودتان

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور آمریکا ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

در صدسالی که از کشف گودال الماس می گذرد، هزاران قطعه الماس و نیز سنگ های نیمه قیمتی در این منطقه یافت شده است. یکی از این جواهرات، الماس 40 قیراطی عمو سام (Uncle Sam) است که عظیم ترین الماس کشف شده در این مکان است. طبق گفته مسئولین این پارک، جویندگان سالانه بیش از 600 الماس در رنگ ها و اندازه های مختلف ازاینجا پیدا می نمایند و از زمانی که این مکان در سال 1972 تبدیل به پارک ایالتی شد، بیش از 31 هزار الماس در این منطقه یافت شد.

الماس هایی که ازاینجا پیدا می شوند، 3 میلیارد سال پیش در گوشته زمین و در 60 الی 100 مایلی زیرپوسته آن تشکیل شده اند که درنتیجه فشار و حرارت بسیار بالا از کربن به حالت بلوره ای درآمده اند. در حدود 100 میلیون سال قبل، گدازه ها، این الماس ها را در پی فوران مهیب یک کوه آتشفشانی عظیم با ایجاد گودالی 32 هکتاری به سطح زمین آوردند که کل محیط اطراف را آکنده از ماگما کرد. در میان گدازه ها تکه های زیادی از سنگ های گوشته زمین وجود داشت که به همراه ماگما به سطح زمین آمده بودند. این تکه ها با عنوان زینولیت (بیگانه سنگ) نیز شناخته می شوند که حاوی الماس است.

شرایط جوی طی سالیان بسیار زیاد، ماگمای سطح زمین را از بین برده و الماس های مقاوم را روی خاک نمایان کرد. معمولاً الماس ها در کنار دیگر سنگ های نیمه قیمتی مانند یاقوت ارغوانی، عقیق و سنگ یشم روی خاک ها یافت می شوند. اولین الماسی که در این منطقه پیدا شد، به سال 1906 برمی شود؛ زمانی که جان هادلستون دو سنگ بلورین عجیب وغریب را در مزرعه اش یافت. هالدستون حدس می زد که این سنگ های بلورین الماس باشند. بنابراین آنها را به یک جواهرفروشی محلی برد و او نیز اصل بودن الماس ها را تائید کرد. چیزی نگذشت که سیل عظیمی از جمعیت برای کشف الماس به مورفریزبورو رفتند. هالدستون که علاقه چندانی به کندوکاو الماس نداشت، زمینش را باقیمت 36 هزار دلار به چند جوینده الماس فروخت.

بعد از مدتی کوشش برای کشف الماس، این مکان درازای پرداخت مبلغ ورودی برای یافتن جواهر، در اوایل دهه 50 قرن بیستم میلادی بر روی عموم باز شد و نامش نیز به گودال الماس تغییر کرد. ایالت آرکانزاس آمریکا، این مکان را در سال 1972 خریداری نمود و اقدام به افتتاح پارک ایالتی گودال الماس کرد .

بیشتر الماس هایی که در اینجا پیدا می شوند، بسیار کوچک و به اندازه سر یک چوب کبریت هستند. این الماس ها برای تراشکاری و تبدیل به سنگ تزئینی بسیار کوچک اند. اما هرازگاهی جویندگان، الماس های 3 یا 5 قیراطی نیز پیدا می نمایند که می تواند هزاران دلار ارزش داشته باشد .

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 871

به "سفر به آمریکا: هرچه در گودال الماس پیدا کردید مال خودتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به آمریکا: هرچه در گودال الماس پیدا کردید مال خودتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید