نمک به مقابله با سرطان کمک می کند

به گزارش جملات زیبا، محققان در مطالعه جدید خود بر روی موش ها توانستند با موفقیت از نانوذرات سدیم کلرید (نمک) برای نابودی سلول های سرطانی استفاده نمایند.

نمک به مقابله با سرطان کمک می کند

به گزارش، محققان دانشگاه جورجیا در تحقیق خود مشاهده کردند تزریق نانوذرات نمک به تومور ها در موش موجب محدودیت قابل توجه رشد آن ها شد.

کلرید سدیم برای زندگی ضروری است، اما در صورت استفاده نابجا می تواند منجر به مرگ سلولی شود. به منظور کنترل این مسئله، کانال های یونی در غشای پلاسما که سلول ها را احاطه کرده اند ار ورود نمک جلوگیری می کنند.

حفظ تعادل درست بین یون های سدیم و کلرید بیرونی و پتاسیم درونی در سلول ها می تواند موجب ایجاد فرآیند های شود که به حمایت از هوموستاز کمک می کند.

محققان مطالعه جدید عنوان می کنند نانوذرات سدیم کلرید می توانند یون ها را به سلول ها تحویل داده و موجب اختلال در هوموستاز یونی شوند.

نانوذرات سدیم کلرید حاوی میلیون ها اتم سدیم و کلرید هستند، اما کانال های یونی مسئول ممانعت از ورود نمک، این حالت را تشخیص نمی دهند. در نتیجه نانوذرات سدیم کلرید به راحتی وارد سلول می شوند.

محققان در مطالعه بر روی موش ها، نانوذرات سدیم کلرید را به تومور ها تزریق کردند و این گروه از موش ها را با موش های گروه کنترل مقایسه کردند.

تیم تحقیق مشاهده کرد نانوذرات سدیم کلرید رشد تومور را تا 66 درصد متوقف می کند. همچنین هیچ نشانه ای مبنی بر آسیب به اندام موش ها مشاهده نشد.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 194

به "نمک به مقابله با سرطان کمک می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمک به مقابله با سرطان کمک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید