معوقات خرداد و تیر کارگران هپکو هفته آینده پرداخت می شود ، دستور دادستان کل کشور به حسابرسی از شرکت

به گزارش جملات زیبا، نشستی با حضور مسئولان استان مرکزی و نمایندگان کارگران هپکو با دادستان کل کشور برگزار شد و طی آن پرداخت معوقات خرداد و تیر کارگران و حسابرسی از این شرکت تکلیف شد.

معوقات خرداد و تیر کارگران هپکو هفته آینده پرداخت می شود ، دستور دادستان کل کشور به حسابرسی از شرکت

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، اعتراضات کارگران هپکو از هفته گذشته از سر گرفته شد. در این دور از اعتراضات کارگران خواستار پاسخگویی مدیریت این شرکت نسبت به عملکرد یکساله خود شدند. همچنین آنان به بلاتکلیفی سهامدار این شرکت و نبود کار در آن اعتراض داشتند.

با این حال، به نظر می رسد راه حل مسئولان برای پاسخگویی به اعتراضات، صرفا از طریق پرداخت معوقات کارگران است؛ در حالیکه کارگران دریافت حقوق خود را از طریق رونق تولید در شرکت می خواهند.

بیشتر بخوانید:

  • واکنش کارگران هپکو به اظهارات مدیرکل کار استان مرکزی / صبر کردن فقط بدهی شرکت را سنگین تر کرده است
  • نهمین روز اعتراض کارگران هپکو / مدیرعامل 49 روز است محل کار نیامده
  • هفتمین روز اعتراض کارگران هپکو / تیم مدیریتی پاسخگو سوءعملکرد خود باشد
  • ادامه اعتراضات در هپکو / کارگران خواستار عزل مدیران ناتوان شرکت هستند

به گفته عباس قاسمی، دادستان عمومی و انقلاب اراک، حقوق معوق خرداد و تیرماه امسال کارکنان این شرکت، اوایل هفته آینده پرداخت می شود.

قاسمی بیان نمود: مسائل و مسائل کارخانه هپکو، چهارشنبه در نشستی با حضور رئیس کل دادگستری استان، دادستان مرکز استان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شورای کارگری هپکو با دادستان کل کشور مورد بررسی قرار گرفت و در این نشست مقرر شد تحت هر شرایطی 2 ماه حقوق معوق خرداد و تیر کارگران پرداخت شود.

به گقته وی در این نشست مقرر شد نسبت به راه اندازی خط تولید کارخانه هپکو ا دریافت سفارش از دستگاه های مختلف اجرایی و پیمانکاران بزرگ داخلی اقدام شود.

همچنین شورای اسلامی کار هپکو در کانال رسمی این شورا، به ارائه گزارشی از این جلسه پرداخت.

براساس این گزارش، دادستان کل کشور به تأمین اجتماعی تکلیف کرده است که رونق تولید را به هپکو بازگرداند و نباید تنها از خود شرکت خرج شود. همچنین به نمایندگان تأمین اجتماعی تکلیف شد هر چه سریعتر نسبت به تکلیف مدیریت هلدینگ و دریافت برنامه کاری از مدیران و برنامه زمان بندی شده، اقدام کند.

مساله حسابرسی از شرکت هپکو نیز در این جلسه مطرح شده و دادستان کل کشور دستور به جریان افتادن این پرونده را صادر کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 635

به "معوقات خرداد و تیر کارگران هپکو هفته آینده پرداخت می شود ، دستور دادستان کل کشور به حسابرسی از شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معوقات خرداد و تیر کارگران هپکو هفته آینده پرداخت می شود ، دستور دادستان کل کشور به حسابرسی از شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید