لاری:واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر ماه توزیع می شود

به گزارش جملات زیبا، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرایط توزیع واکسن آنفلوآنزا برای گروه های مختلف جامعه را تشریح کرد و گفت: این واکسن از هفته اول مهر ماه توزیع می شود.

لاری:واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر ماه توزیع می شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیما سادات لاری درباره توزیع واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر و سایر افراد جامعه بیان نمود: تعداد 2.5 میلیون واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر در اختیار معاونت بهداشت قرار می گیرد تا برای مادران باردار، سالمندان، زندانی ها، کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و زمینه ای و نیرو های مسلح به صورت رایگان تزریق شود.

وی گفت: با تمهیدات در نظر گرفته شده، هر فرد با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می تواند فقط یک واکسن آنفلوآنزا دریافت کند و امیدواریم با این اقدام از ایجاد تقاضای القایی جلوگیری شود.

لاری ادامه داد: بیماران خاص و زمینه ای و زنان باردار باید واکسن آنفلوآنزا را از مراکز بهداشت دریافت کرده و تزریق کنند. حدود 50 هزار نفر از افراد بالای 65 سال که در مراکز بهداشت ثبت شده اند نیز این واکسن را به صورت رایگان از مراکز بهداشت دریافت می کنند و 4.5 میلیون نفر دیگر از افراد بالای 65 سال هم واکسن آنفلوآنزا را از داروخانه های سراسر کشور با ارائه کارت ملی دریافت خواهند کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره قیمت واکسن آنفلوآنزا نیز گفت: هزینه 2.5 میلیون واکسن که در اختیار معاونت بهداشت برای تزریق افراد پرخطر و بیماران زمینه ای و مادران باردار قرار می گیرد، رایگان است. بقیه واکسن ها که در داروخانه ها توزیع می شود و تا سقف 16 میلیون واکسن است، حدود 42 هزار و 500 تومان قیمت خواهد داشت. اگر نیاز به واردات بیش از این میزان واکسن آنفلوآنزا باشد، ممکن است با قیمت غیریارانه ای و ارز آزاد وارد شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا رییسی معاون بهداشت وزیر بهداشت نیز امروز (سه شنبه) درباره واکسن آنفلوآنزا گفت: واکسن آنفلوآنزا حدود 40 درصد برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس اثربخش است و افرادی که این واکسن را می زنند به طور صد درصد در برابر ابتلا به ویروس آنفلوآنزا ایمن نمی شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 688

به "لاری:واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر ماه توزیع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاری:واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر ماه توزیع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید