علت واریز نشدن پول فروش سهام عدالت

به گزارش جملات زیبا، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت درباره علل واریز نشدن بهای سهام فروخته شده به حساب ارائه دهندگان سهام به ارائه توضیحاتی پرداخت.

علت واریز نشدن پول فروش سهام عدالت

به گزارش جملات زیبا به نقل از ایسنا، حسین فهیمی در برنامه تیتر امشب گفت: برای کسانی که قصد داشته باشند سهام خود را تا 30 درصد بفروشند ما آمادگی همکاری لازم را داریم.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، تعداد کسانی که برای فروش سهام خود به بانک ها یا دفاتر کارگزاری مراجعه نموده اند را کمتر از یک میلیون نفر خواند و گفت: بر خلاف بعضی از پیش بینی ها اینگونه نبود که مردم برای فروش سهامشان هجوم بیاورند و به نظر می رسد که سهام داران به خوبی از ارزش دارایی خود باخبرند.

فهیمی گفت: بر اساس آمار حدود 600 هزار نفر برای فروش 30 درصد از سهام خود به بانک ها یا دفاتر کارگزاری مراجعه کردند که در مجموعه رقمی حدود 900 میلیارد تومان سهم فروخته شد.

او افزود: از این 900 میلیارد تومان، حدود 200 میلیارد تومان هنوز به حساب کارگزاری ها واریز نشده است، ضمن اینکه کارگزاری ها نیز باید این رقم را به بانک واریز نمایند تا به حساب سهامدار منتقل گردد.

به گفته فهیمی تا به امروز بیش از 520 میلیارد تومان به حساب مشمولین واریز و تسویه شده است و 200 میلیارد تومان به جامانده نیز تا روزهای آینده واریز می گردد.

فهیمی درباره سایر علل واریز نشدن بهای سهام فروخته شده به حساب ارائه دهندگان سهام، گفت: بعضی از سفارش های فروش هنوز فروخته نشده است.

او شرح داد که کارگزاری ها بر مبنای محاسبات و در نظر دریافت منافع سهامداران اقدام به فروش می نمایند و به همین علت هنوز بعضی از سهام فروخته نشده است. اگر بیش از 10 روز از ثبت سفارش فروش گذشته، احتمالا اشکالی در شماره شبای سهامدار وجود دارد و توصیه می گردد که سهامدار به شعبه محل ثبت، مراجعه کند تا اشکال یا ابهام موجود برطرف گردد.

فهیمی در پاسخ به این موضوع که بعضی از سهامداران از واریز مبالغی در حدود 100 یا 140 هزار تومان در ازای فروش سهامشان خبر می دهند، گفت: علت واریز مبالغی در حدود 100 یا 140 هزار تومان به حساب فروشندگان 30 درصد سهام این است که از ابتدا میزان دارایی (سهام) آنها پائین بوده است.

او اضافه نمود: بعضی از سهامداران پس از فوت مشمول سهام اصلی، دارای سهام شده اند که در اینصورت سهام اولیه بین چند نفر تقسیم شده و ارزش هر سهم نیز کاهش یافته است و به همین علت مبلغ واریز شده به حساب آنها نیز به همان نسبت خواهد بود.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت: فروش سهام در بازار بصورت قطعه قطعه صورت می گیرد و در مواردی، کارگزار بخشی از سهام را فروخته و هنوز قطعات دیگر سهام به فروش نرفته است. به همین علت مبلغ به دست آمده پس از فروش کامل 30 درصد سهام، به سهامدار پرداخت خواهد شد.

فهیمی بار دیگر با اشاره به ارزش سرمایه ای سهام عدالت، به دارندگان سهام توصیه کرد که در فروش دارایی خود عجله ننمایند و اضافه نمود: سهام عدالت، دارایی سرمایه ای است و برای استفاده بلندمدت ارائه شده است.

او افزود: زمانی که ثبت سفارش فروش 30 درصد سهام شروع شد، عده ای از سهامداران در همان روز نخست برای فروش مراجعه کردند و عده ای هم در روز 10 خرداد اقدام کردند که این عده، با فروش این میزان از سهامشان حدود 16 درصد ضرر کردند.

فهیمی مدیریت سهام و فروش آن را حق سهامداران دانست، اما عجله نکردن در فروش را دور اندیشی و راهی برای سود بیشتر خواند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 539

به "علت واریز نشدن پول فروش سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت واریز نشدن پول فروش سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید