طالبان: نقض توافقنامه قطر آغازگر جنگ جدید خواهد بود

به گزارش جملات زیبا، سخنگوی طالبان گفت این گروه تجدیدنظر یا مذاکره دوباره درباره توافق قطر را نمی پذیرد و اگر آمریکا توافق را نقض کند این آغازگر جنگی جدید خواهد بود.

طالبان: نقض توافقنامه قطر آغازگر جنگ جدید خواهد بود

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفت که اگر آمریکا توافقنامه قطر را به تاخیر بیاندازد و یا نقض کند این تصمیمی اشتباه خواهد بود و حملات علیه نیروهای این کشور از سرگرفته می شود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مجاهد شرح داد: اگر آن ها این پیمان را نقض کنند، ما نیز وظیفه داریم که یک کشور آزاد داشته باشیم، ولی اگر آن ها به روش مسالمت آمیز به ما اجازه آزادی نمی دهند، ما به وسیله جنگ کشور خود را آزاد خواهیم کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی درباره بررسی توافق قطر توسط دولت بایدن نیز گفت: هدف از ارزیابی توافقنامه این نیست که این پیمان نقض خواهد شد، در آن تجدیدنظر شده و یا مجدداً مورد مذاکره قرار گیرد؛ ما هرگز آماده نیستیم و نه هم این عملکرد قابل قبول خواهد بود، ما فقط می خواهیم که توافق نامه را عملی کنیم و هر طرفی که این توافق نامه را نقض کند مسئول خسارات خواهد بود.

سخنگوی طالبان اضافه کرد: اگر دولت جدید آمریکا ارزیابی توافق را به معنی درک و فهم، مطالعه و بررسی شرایط خود و ما بداند، این کار آن ها صحیح است، اما اگر این ارزیابی به معنی نقض توافقنامه و ایجاد توافق جدید باشد این خود آغاز یک جنگ جدید می باشد.

وی بدون اظهار اینکه از نگاه طالبان لغو توافقنامه به چه معناست، ادامه داد که این گروه به هیچ عنوان تمدید مهلت خروج نیروهای خارجی از افغانستان را نخواهد پذیرفت.

مجاهد درباره سفرهای منطقه ای طالبان نیز گفت که این سفرها بهترین راه برای ایجاد روابط خوب و حل و فصل اختلافات افغانستان با سایر کشورها است که به منظور ایجاد احترام و اعتماد متقابل، رفع ابهام در برخی موارد و از بین بردن اضطراب و تشویش صورت می گیرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 956

به "طالبان: نقض توافقنامه قطر آغازگر جنگ جدید خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: نقض توافقنامه قطر آغازگر جنگ جدید خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید