شاید سود سهام عدالت کامل پرداخت نشود، آخرین اخبار از اجرای بسته 3

به گزارش جملات زیبا، به گزارش خبرنگاران، محمدعلی دهقان دهنوی عصر دیروز (سه شنبه) در حاشیه مراسم رونمایی از پنجره واحد خدمات بازار سرمایه در جمع خبرنگاران در مورد آخرین شرایط اجرای پیشنهاد 3+7 گفت: هنوز مصوبه آن ابلاغ نشده است و همچنان در انتظار ابلاغ آن برای اجرا هستیم.

شاید سود سهام عدالت کامل پرداخت نشود، آخرین اخبار از اجرای بسته 3

زمان واریز سود سهام عدالت

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص شرایط پرداخت سود سهام عدالت اضافه نمود: سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می گردد. با این شرح که بخش کوچکی از این سود به دلیل اینکه شرکت های سرمایه پذیر افزایش سرمایه داشتند، به نفع مشمولان سهام عدالت بود تا در افزایش سرمایه شرکت نمایند و سهام ارزشمند آن شرکت ها را بگیرند؛ بنابراین اجازه دادیم تا سود در افزایش سرمایه مصرف گردد.

دهقان دهنوی با بیان اینکه چند شرکت هم در پرداخت سود با مشکل روبه رو هستند و آخرین اخطارها را دریافت نموده اند، اضافه نمود: اگر این شرکت ها سود را واریز نمایند، دومین مرحله از واریز سود به صورت کامل پرداخت می گردد، در غیر این صورت، آن بخش از سود که واریز شده است، پرداخت خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، با شرکت هایی که سود مدنظر را در موعد مقرر واریز ننموده اند طبق ضوابط سازمان بورس برخورد می گردد.

توقف فروش سهام عدالت به دلیل فضای حاکم در بازار

وی به توقف فروش سهام عدالت اشاره نمود و گفت: فروش سهام عدالت به دلیل فضای حاکم در بازار و هیجان های ایجاد شده متوقف شد. حجم سهام عدالت در بازار زیاد است و در صورتی که فروش آن در بازار مورد مدیریت قرار نگیرد از ارزش آن کاسته می گردد و منجر به ضرر و زیان سهامداران خواهد شد.

دهقان دهنوی به زمان فراهم شدن امکان فروش سهام عدالت اشاره نمود و اضافه نمود: این موضوع وابسته به بهبود شرایط بازار است، در آن موقع سهام عدالت را به صورت تدریجی عرضه می کنیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام نمود: این موضوع باید مدنظر باشد که سهام عدالت جزو ارزشمندترین و برترین سهام شرکت های کشور است و هیچ دارایی بهتر از آن در کشور وجود ندارد.

وی ادامه داد: پیشنهاد ما به سهامداران این است که اگر افراد به پول حاضر از فروش این سهام احتیاجی ندارند به طور حتم از فروش آن خودداری نمایند و از منافع آن در بلندمدت بهره مند شوند.

آخرین جزئیات واریز 150 میلیون دلار به صندوق تثبیت بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به واریز معادل ریالی 150 میلیون دلار به صندوق تثبیت بازار سرمایه اشاره نمود و اذعان داشت: اجرای این موضوع بین بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی در جریان است. بانک مرکزی از صندوق توسعه ملی درخواست کرد تا حساب هایی را معرفی کند که مبلغ قابل برداشت باشد، در صورت اجرای این اقدام هر چه زودتر این واریزی انجام می گردد.

نگرانی از بعضی اصلاحات در قانون بازار اوراق بهادار

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اصلاح قانون اوراق بهادار اکنون در کدام مرحله قرار گرفته است؟ گفت: اصلاح قانون بازار اوراق بهادار در مجلس و کمیسیون مالی مطرح است، بحث های متنوع و پراکنده ای در این زمینه وجود دارد، در این میان سازمان بورس هم در حال جمع بندی نظرات خود است.

دهقان دهنوی اضافه نمود: با بخش هایی از این اصلاح موافق هستیم اما بخش های دیگر آن نگران نماینده است و در خواست می کنیم تا صاحب نظران با ورود به این موضوع، پیش نویس های آن را مطالعه نمایند تا اگر اصلاحی انجام شد، به نفع بازار سرمایه باشد.

دلیل عدم انتشار آمار خرید و فروش صندوق تثبیت

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به دلیل عدم انتشار آمار مربوط به مقدار حمایت ها و خرید و فروش ها در صندوق تثبیت و توسعه بازار سرمایه اشاره نمود و گفت: ای صندوق دارای دستورالعمل های خاص خود هستند، بیشتر منابع صندوق توسعه بازار سرمایه، منابع بانک ها و کارگزاری ها است، اگر الزامی برای افشای اطلاعات دیگر صندوق ها وجود داشته باشد، برای این صندوق هم هم وجود خواهد داشت.

وی اضافه نمود: صندوق تثبیت بازار سرمایه، فعالیت های خود را بر اساس دستور العمل های مشخصی انجام می دهد، این صندوق ها گزارش های مفصلی را در وب سایت و درباره پرتفوی خود منتشر نموده اند.

دهقان دهنوی اعلام نمود: با توجه به اینکه این صندوق ها نقش تثبیتی و حمایتی دارند، نمی توانند اطلاعات ریز و جزئیات خود را منتشر نمایند اما سازمان بورس، هیات امنای این صندوق و مراجع نظارتی، به صورت دائم فعالیت آنها را مورد آنالیز قرار می دهند.

راه اندازی معاملات املاک در بورس کالا

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، به راه اندازی بورس املاک در بورس کالا اشاره نمود و گفت: اعلام کرد: بخشی از آن چیزی که باید تشکیل دهنده بورس املاک باشد، صندوق های املاک و مستغلات هستند که ما با سرعت پیگیر اجرایی آن هستیم. دستورالعمل آن قرار است اجرا گردد و از طرف دیگر معاملات املاک را در بورس کالا راه اندازی نموده ایم.

وی اضافه نمود: ما زمانی بورس املاک را تاسیس می کنیم که نهادها و ابزارهای لازم را برای فعالیت داشته باشیم، بدین صورت که در ابتدا محیط کار را فراهم کنیم و بعد شرکت تاسیس گردد.

حمایت سازمان بورس از بازار دائمی است

دهقان دهنوی به برنامه های مدنظر برای بهبود شرایط بازار سرمایه اشاره نمود و گفت: اکنون شرایط بازار خوب است اما برنامه های حمایتی ما دائمی است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: صندوق تثبیت و توسعه بازار سرمایه، دارای منابع قابل توجهی هستند و در روزهایی که احتیاج باشد به بازار سرمایه ورود و از معاملات آن حمایت می نماید.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1225

به "شاید سود سهام عدالت کامل پرداخت نشود، آخرین اخبار از اجرای بسته 3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاید سود سهام عدالت کامل پرداخت نشود، آخرین اخبار از اجرای بسته 3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید