سیر تا پیاز دعوای استراماچونی و استقلال از قهر تا ایمیل مهم دیشب

به گزارش جملات زیبا، رفتن استراماچونی تیری بر قلب طرفداران استقلال بود؛ عصر یک شنبه بیانیه استراماچونی در خبرگزاری ها منتشر شد که در آن، مرد ایتالیایی صحبت از رفتن نموده بود.

سیر تا پیاز دعوای استراماچونی و استقلال از قهر تا ایمیل مهم دیشب

خبرآنلاین: پنج شنبه هفته گذشته استقلال با حمایت گسترده طرفداران استقلال بعد از بیش از 1300 روز به صدر جدول لیگ برتر رسید و خود را به عنوان جدی ترین مدعی قهرمانی، آن هم بعد از یک آغاز ناامیدنماینده در لیگ عنوان کرد. شاید بدبین ترین طرفدار استقلال هم فکرش را نمی کرد که در کم تر از یک هفته، آندره آ استراماچونی، سرمربی و معمار این روزهای استقلال، قرارداد خود را با این تیم فسخ کند، اما عصر یک شنبه، بیانیه ای از استراماچونی در خبرگزاری ها منتشر شد که نشان می داد این مربی قرارداد خود را با استقلال فسخ نموده است.

همین مسئله کافی بود تا طرفداران استقلال عصبانیت خود را در فضای مجازی نسبت به اتفاقات اتفاق افتاده در باشگاه محبوب شان بروز دهند و این بار نه تنها مسئولین باشگاه، بلکه مسئولان ورزش کشور را خطاب صحبت های خود قرار دهند و عملکرد آن ها را به شکل جدی نقد نمایند.

واکنش های تکراری مسئولان فوتبالی

بعد از رسیدن خبر فسخ استراماچونی، اسماعیل خلیل زاده، رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال مدعی شد که این سرمربی ایتالیایی مطالبتش را دریافت نموده است و نمی تواند قرارداد خود را فسخ کند. صحبت هایی در سال های اخیر گوش طرفداران فوتبال ایران را پر نموده است و تجربه نشان داده است که مربیان یا بازیکنانی که چنین کارهایی را انجام می دهند، همواره دست بالاتر را نسبت مدیران فوتبالی ما دارند.

بعد از اینکه مسئولان باور کردند که این اتفاقات رنگ و بوی واقعیت دارد و جدی است، مدیران استقلال آن شب به محل اردوی این تیم رفتند و با بازیکنان صحبت کردند؛ سیدحسین حسینی، دروازه بان تیم استقلال درباره اتفاقاتی که در شب قبل بازی با پیکان اتفاق افتاده گفت: دیشب جلسه گذاشتند، عده ای آمدند و گفتند که علیه استراماچونی بیانیه دهیم چراکه او می خواهد از مدت قراردادش را کم کند و فشار را روی او (استراماچونی) بگذاریم. من خودم و چهار-پنج نفر از بازیکنان به فتحی و مدیران دیگر گفتم که بروید در خانه استراماچونی و هنوز یک شانس دارید. اتفاقی که رخ داد و مسئولان باشگاه استقلال خیلی دیر و در زمانی که او برای ترک ایران راهی فرودگاه امام خمینی شده بود، به خانه استراماچونی رفتند تا سرمربی ایتالیایی خیلی زودتر آن چه باید از ایران برود.

گزینه های مدیریتی استقلال؛ یکی از یکی ضعیف تر

با فرارسیدن صبح و تجمع طرفداران استقلال فشارها روی مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان برای برکناری مدیرعامل استقلال افزایش یافت و علی فتح الله زاده که در سال های گذشته کوشش های زیادی برای بازگشت به باشگاه استقلال انجام داده بود، اما به دلیل بدهی هایی که از خود به جا گذاشته بود، نتوانسته بود به باشگاه استقلال برشود درکنار کاظم اولیایی که یکی از بدترین نتایج استقلال در دوران حضور او رقم خورده بود و حسن کریمی، مردی که به عنوان مدیرعامل توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور شناخته می شود، به عنوان گزینه های راهنمایی استقلال مطرح شدند. گزینه هایی که هیچ کدام حداقل در گذشته خود، کارهای بزرگی را برای این باشگاه رقم نزدند.

در این بین مصاحبه استراماچونی با اسکای اسپورت امیدهای نابودشده استقلال را حد کمی زنده می نماید جایی که سرمربی سابق آبی ها اعلام می نماید که اگر مسائل حقوقی موجود برطرف شود، من همین فردا به استقلال برمی شود. در این بین او ایمیلی به باشگاه استقلال ارسال می نماید و سه شرطی که در گذشته هم تاکید فراوانی روی آن ها داشته، پرده برداری می نماید؛ کاهش مدت قرارداد به یک سال، برطرف شدن مسائل محل سکونت و فراهم شدن زمین تمرین.

بی توجهی مدیران به خواسته های استراماچونی؛ مسئول این روزهای استقلال

باتوجه به تحریم ها باشگاه استقلال پول استراماچونی را به وسیله صرافی ها به حسابش انتقال می داد و همین موضوع هم باعث شد تا حساب این سرمربی ایتالیایی بلوکه و او به جرم های مثل پول شویی و اتفاقات این چنینی متهم شود. همین موضوع درکنار شرایط خوب تیم از لحاظ نتیجه گیری و پرداخت نشدن حقوقش برای مدتی که به استراماچونی اجازه فسخ را می داد باعث شد تا استراماچونی دست بالا را نسبت به مسئولان ایرانی داشته باشد و به آن ها اعلام کند که سه شرط را برای او فراهم نمایند، سه شرطی که بعد از بازی پیکان هم اگر مدیران استقلال آن را فراهم نمایند، می توانند امیدوار باشند که استراماچونی به تهران بازشود؛ کاهش مدت قرارداد به یک سال، برطرف شدن مسائل محل سکونت و فراهم شدن زمین تمرین. اگر باشگاه استقلال پیروز می شد پولی را که این باشگاه محبوب ایرانی از ترابزون اسپور دریافت نموده است و در حساب اسماعیل خلیل زاده، رئیس هیات مدیره این باشگاه قرار داشته را به استراماچونی پرداخت کند، دیگر سرمربی ایتالیایی دست بالاتر را نسبت به استقلالی ها در این روزهای سخت نداشت و دلایل استراماچونی به بیش تر به بهانه شبیه می شد، اما او قوائد بازی را بهتر از مدیران استقلال بلد بود و درنهایت قراداد خود را طبق بندهای در آن فسخ کرد.

حالا او در ایمیلی به استقلال برای همکاری شرایط جدید را گفته شرایط همکاری کوتاه با هزینه بیشتر و درج خواسته هایی که تا به حال جدی گرفته نشدن .

اتفاقات جنجالی اتفاق افتاده پیرامون باشگاه استقلال آن هم بعد ازتهدید به جدایی و جدایی سرمربیان مختلف شاید درس جدیدی به فوتبال و ورزش ایران داد. درس مهمی که فوتبال ما به آن رسید این بود که نحوه پرداختی به مربیان و راه هایی که برای دادن پول مربیان طی می شود باید با بازنگری جدی روبرو شود و در کنار این موضوع از تمام مدیرانی که سهمی در نابودی سرمایه های انسانی و اقتصادی که به فوتبال ایران خدمت می کردند، داشتند پرسش های جدی صورت گیرد و درصورت ندادن پاسخ شفاف و دقیق برکنار شوند تا دیگر شاهد ناتمام ماندن پروژه ها و هدر رفتن فرصت ها نباشیم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 83

به "سیر تا پیاز دعوای استراماچونی و استقلال از قهر تا ایمیل مهم دیشب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیر تا پیاز دعوای استراماچونی و استقلال از قهر تا ایمیل مهم دیشب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید