زالی: واکسن سازان داخلی باید به جهش های ویروس کرونا توجه نمایند خبرنگاران

به گزارش جملات زیبا، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه گروه های آسیب زا، دارای بیماری های زمینه ای، خاص و اولویت های شغلی از جمله مهمترین دریافت کنندگان واکسن کرونا هستند،گفت: همکارانی که در فراوری واکسن فعالیت دارند باید نگاه ویژه ای به واریانت های جدید ویروس داشته باشند.

زالی: واکسن سازان داخلی باید به جهش های ویروس کرونا توجه نمایند خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در نشست ستاد فرماندهی بیماری کرونا استان تهران با اشاره به اجرای واکسیناسیون کرونا، گفت: بالاترین میزان دریافت کننده مربوط به گروه های آسیب زا دارای بیماری های زمینه ای، بیماری های خاص و اولویت های شغلی است که این موضوع در طرح ملی واکسیناسیون وجود داشته و در استان تهران نیز در نظر گرفته می گردد.

وی با اشاره به تحقیقات انجام شده در دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران، گفت: بیشترین میزان تحقیقات پژوهشی را در قالب فعالیت های دانشگاه های علوم پزشکی در استان تهران داریم. خوشبختانه شکل گیری پلتفروم های مختلف داخلی این امکان را ایجاد نموده تا در آینده ای نزدیک فهرستی کاملا متنوعی توسط محققان استان تهران داشته باشیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا با اشاره به چگونگی توزیع واکسن کرونا در استان تهران، ابراز داشت: مدل توزیع واکسن کرونای وارداتی در استان تهران می تواند در زمینه توزیع و بازتوزیع آن به صورت ملی عمل کند.

زالی یادآور شد:مهمترین مسأله ای که این روزها با آن روبه رو هستیم چرخش ویروس جهش یافته کرونا است که رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و واکسیناسیون افراد متأثر از این موضوع است؛ در نتیجه ضروری است متناسب با جهش های انجام شده و واریانت جدید ویروس، این موضوع نیز لحاظ گردد.

وی با بیان اینکه ویروس جهش یافته کرونا برای اولین بار در تهران دیده شد، بیان داشت: این موضوع مهمی است؛ به ویژه همکارانی که در فراوری واکسن فعالیت دارند باید نگاه ویژه ای به واریانت های جدید ویروس داشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1007

به "زالی: واکسن سازان داخلی باید به جهش های ویروس کرونا توجه نمایند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: واکسن سازان داخلی باید به جهش های ویروس کرونا توجه نمایند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید