دفاع یک استقلالی از قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر

به گزارش جملات زیبا، سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: اگر قرار باشد بازی ها متوقف شود، یک جورهایی حق پرسپولیس است که قهرمان اعلام شود.

دفاع یک استقلالی از قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر

به گزارش خبرنگاران، محمود فکری سرمربی تیم نساجی مازندران با حضور در برنامه تلویزیونی ورزش تعطیل نیستدرباره شرایط تیم نساجی در این روزها گفت: دورانی که مربی و بازیکنان بلاتکلیف باشند دوران بسیار سختی است چون هم باید به بازیکنان استراحت بدهیم و هم آنها را آماده نگه داریم. در این شرایط اینکه بخواهید بازیکن را آماده نگه دارید سخت است.

این سرمربی در رابطه با شرایط ادامه لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: ما باید همه جوانب را در نظر بگیریم و بعد نظر خودمان را اعلام کنیم. ممکن است برگزار نشدن بازی ها در این شرایط برای یک سری از باشگاه های خصوصی بهتر باشد چون آن ها در این شرایط هیچ درآمدی ندارند. شنیده ایم که فدراسیون ها در اروپا به باشگاه ها کمک می کنند ولی ما در ایران چنین چیزی را نداریم و حتی فدراسیون فوتبال از باشگاه ها کمک می خواهد.

وی بیان نمود: ما این روزها تمرینات مجازی برگزار می کنیم ولی گاهی بازیکنان در شهر خود جمع می شوند و تمرین می کنند که ما نگران آن ها هستیم. امیدوارم هر چه زودتر تصمیم گیری شود تا همه ما از این بلاتکلیفی خارج شویم.

فکری شرح داد: ما وقتی به جامعه نگاه می کنیم، شاید در فوتبال مسائل بهداشتی بیشتر رعایت می شود. متروها شلوغ است و یک سری بازارها و ادارات را می بینیم که تجمع وجود دارد. ما از یک طرف باید به کشورهای اروپایی و پیشرفته نگاه کنیم و از طرفی باید به خودمان هم نگاه کنیم. در اروپا همه چیز را دارند که بازیکن ها بلافاصله ریکاوری شوند ولی ما چنین امکانی را نداریم. ما اگر بخواهیم بازی ها را با فاصله کم برگزار کنیم بازیکنان ما آسیب می بینند و ما در فصل بعد هم این آسیب دیدگی ها را خواهیم داشت.

سرمربی تیم نساجی با اشاره به اینکه امیدوار هستیم یک تصمیمی گرفته شود تا تیم ها ضرر نکنند و یا کمتر ضرر کنند، گفت: در حال حاضر تیم هایی که در لیگ های یک و دو هستند زحمت کشیده اند تا به لیگ های بالاتر صعود کنند و در لیگ برتر هم تیم هایی هستند که در انتظار کسب سهمیه هستند. به نظرم باید تصمیمی گرفته شود که زحمات این تیم ها هدر نرود و نگرانی ها کاهش پیدا کند.

فکری گفت: الان بالای دو ماه است که مسابقات لیگ تعطیل شده و من فکر می کنم در صورت از سر دریافت مسابقات لیگ باید چهار هفته به تیم ها فرصت تمرین داده شود. باید کمی زودتر به ما اعلام کنند که بتوانیم تمرینات مان را از سر بگیریم. ما به بازیکنان مان اعلام کردیم که آماده شوند چون ممکن است تمرینات به زودی آغاز شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان بازی در فاصله زمانی کم وجود دارد، بیان کرد: شاید توانایی داشته باشیم که دو سه بازی را در فاصله سه چهار روزه بازی کنیم ولی اینکه بخواهیم 9 بازی را با فاصله چهار روز بازی کنیم بازیکنان و باشگاه ها آسیب می بینند و از طرفی تیم ملی ما هم ضرر می کند.

فکری در واکنش به این بحث که اگر پرونده لیگ بسته شود باید چه تصمیمی گرفته شود، گفت: واقعاً تصمیم گیری سخت و پیچیده است. پرسپولیس یک فاصله زیادی با تیم های دیگر دارد و اگر قرار باشد بازی ها متوقف شود و قهرمان را هم اعلام کنند، یک جورهایی حق پرسپولیس است که قهرمان اعلام شود. اما اگر قرار باشد لیگ برتر ادامه پیدا کند بهتر است که همین الان به تیم ها اعلام شود و ما نباید حتی یک ساعت هم از دست بدهیم. در حال حاضر انگار یک جورهایی همه پتک ها بر روی سر ما ورزشکاران است. در واقع همه دارند به فعالیت خودشان ادامه می دهند و فقط قرار است درب ورزشگاه ها بسته شود.

  • تصمیم نهایی برای لیگ برتر گرفته شد | تاریخ آغاز تمرینات اعلام می شود
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 503

به "دفاع یک استقلالی از قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع یک استقلالی از قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید