خبرنگاران کی یف 11 سازمان روسی را تحریم کرد

به گزارش جملات زیبا، مسکو - خبرنگاران - ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین دستور تحریم 11 سازمان و شرکت روسی ازجمله سازمان همکاری های خارجی روسیه تحت نظارت وزارت خارجه این کشور را صادر کرد.

خبرنگاران کی یف 11 سازمان روسی را تحریم کرد

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری ریانووستی روز یکشنبه گفت: زلنسکی تصمیم شورای امنیت ملی و دفاعی اوکراین را به اجرا گذاشت که بر اساس آن 11 سازمان و شرکت روسی تحریم شدند.

ازجمله سازمان ها و شرکت های تحریم شده، سازمان همکاریهای خارجی روسیه (مسئول گسترش همکاریهای فرهنگی روسیه با کشورهای دیگر)، شرکت حمل و نقل ولگا دنپر، کارخانه های تعمیر هواپیمای شماره 322 و شماره 514، مرکز تعمیر کشتی دال زاوود، شرکت ماشین سازی سومورماش-2ام و شرکت اسنابکوم هستند.

بر اساس دستور زلنسکی، همه اموال و دارایی های این مراکز توقیف و هر گونه معامله و همکاری با این مراکز و حمل و نقل توسط امکانات این شرکت ها ممنوع می شود

ویچسلاو والودین رئیس دومای روسیه در کانال تلگرامی خود، تحریم های اوکراین در مورد مراکز روسی را نمونه شاخص نقض اصول و قوانین بین المللی ورفتار غیرمنطقی خواند.

وی گفت: تحریم سازمان های دولتی که به همکاریهای انسانی بین المللی می پردازند، اقدام بی سابقه ای است.

در روزهای اخیر تنش ها بین روسیه و اوکراین شدت گرفته است و مقامهای روسی و اوکراینی یکدیگر را به تشدید مناقشه در شرق اوکراین متهم کردند.

به گزارش رسانه های روسی، روز گذشته بر اثر حمله پهبادی ارتش اوکراین به یک منطقه مسکونی در نزدیکی شهر دونتسک در شرق اوکراین یک کودک 5 ساله کشته و یک نفر دیگر مجروح شد.

آمریکا و ناتو بر حمایت از اوکراین در برابر روسیه تاکید کرده اند.

کاخ سفید روز جمعه در بیانیه ای گفت جو بایدن در گفت وگوی تلفنی با ولادیمیر زلنسکی بر حمایت ناگسستنی آمریکا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین در مواجهه با تهاجم مداوم روسیه در دانباس و کریمه تاکید کرد.

این بیانیه می افزاید: او بر تعهد دولتش به احیای شراکت استراتژیک در حمایت از طرح رئیس جمهوری زلنسکی برای مقابله با فساد و اجرای برنامه اصلاحات مبتنی بر ارزش های دموکراتیک مشترکمان به منظور ارائه عدالت، امنیت و رفاه برای مردم اوکراین تاکید کرد.

آمریکا حامی اصلی دولت اوکراین است و بارها بر حمایت از این کشور در برابر روسیه تاکید کرده است. به همین دلیل یک کشتی باری آمریکا روز ششم فروردین ماه جاری با 350 تن تجهیزات نظامی و خودروهای زرهی برای نیروهای مسلح اوکراین، در شهر بندری اودیسه پهلو گرفت.

در جریان جنگ داخلی در شرق اوکراین بین نیروهای این کشور و جدایی طلبان روس تبار، که یک سال پیش با آتش بس بین دو طرف متوقف شد، در مجموع نزدیک به 14 هزار نفر اکثرا غیرنظامی جان خود را ازدست دادند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1043

به "خبرنگاران کی یف 11 سازمان روسی را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کی یف 11 سازمان روسی را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید