جزئیات بخشنامه ممنوعیت حضور همراه بیمار در بیمارستان ، موارد تخطی را اعلام کنید

به گزارش جملات زیبا، مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت به تشریح اجرای بخشنامه ممنوعیت حضور همراهان بیماران در بیمارستان و چگونگی اعلام موارد تخلف اشاره نمود.

جزئیات بخشنامه ممنوعیت حضور همراه بیمار در بیمارستان ، موارد تخطی را اعلام کنید

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، کیانوش جهانپور، مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در تشریح بخشنامه ممنوعیت حضور همراهان بیمار در بیمارستان خاطرنشان کرد: با توجه به اقتضائات فرهنگی و اجتماعی و مسائل ناشی از کمبود نیرو های خدماتی همیشه موضوع همراهان بیمار وجود داشته و قدیمی است، اما تا به امروز به عنوان معضل مطرح نمی شد.

او ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کووید 19 رفت و آمد همراهان بیماران نگران نماینده است چراکه می توانند به عنوان ناقل باشند؛ بر همین اساس گزارش ها حاکی از آن است که مراکز درمانی و بیمارستان ها با توصیه کارکنان بیمارستان بر آن شدند تا همراهان بیماران در این مراکز حضور پیدا ننمایند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه طی بخشنامه ای حضور همراهان بیمار در بیمارستان را ممنوع خاطرنشان کرد و هر بیمارستانی به هر دلیلی برای پست نیرو های خدماتی احتیاج به نیروی بیشتر داشته باشد می تواند از ظرفیت جذب نیروی انسانی یا عقد قرارداد با شرکت هایی که امکان تامین نیروی انسانی دارند، بهره مند شوند.

جهانپور با اشاره به اینکه در طول مسیری که با همه گیری کووید داریم، این ممنوعیت وجود دارد، اظهار کرد: هموطنان موارد تخطی و شکایات خود در این مورد را می توانند با شماره 191 مطرح نمایند.

او در پاسخ به اینکه همراهان بیمار در صورت ممنوعیت حضور چطور می توانند از حسن اجرای کار های خدماتی که پیشتر همراهان بیماری در این زمینه همکاری داشتند، آگاه شوند، گفت: مسئولیت بیمار از لحظه بستری تا ترخیص با بیمارستان است و باید نسبت به آن جوابگو باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 824

به "جزئیات بخشنامه ممنوعیت حضور همراه بیمار در بیمارستان ، موارد تخطی را اعلام کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بخشنامه ممنوعیت حضور همراه بیمار در بیمارستان ، موارد تخطی را اعلام کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید