جایگاه کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیپلماسی اقتصادی قابل توجه است

به گزارش جملات زیبا، نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی به نقش کمیسیون امنیت ملی در دیپلماسی خارجی اشاره کرد و گفت: گروه های دوستی و پارلمانی می توانند در حوزه هایی که دولت در آن محدودیت دارد کارساز باشند.

جایگاه کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیپلماسی اقتصادی قابل توجه است

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

عباس مقتدایی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، با اشاره به لزوم همکاری مجلس در تقویت دیپلماسی اقتصادی، اظهار کرد: مجلس یازدهم دنبال ایجاد ارتباطات دیپلماتیکی خواهد بود که در کوتاه ترین زمان بتوان از طریق آن مسائل و موانع کشور را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه متأسفانه دولت های یازدهم و دوازدهم بر ایجاد روابط با کشورهای سرمایه دار و بزرگ متمرکز شدند که به نتیجه ای نرسید، گفت: معتقدم در ارتباط با کشورهای کوچکتر، همسایه و یا کشورهایی که خبرنگارانن نیز از نظام سلطه آسیب دیده اند می توان زودتر به نتیجه رسید.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی برقراری ارتباط با حوزه های فراملی را از راهکارهای غلبه بر مسائل دانست و عنوان کرد: گروه های دوستی و پارلمانی می توانند در حوزه هایی که دولت به سبب تحریم نمی تواند به آنها ورود کند، کارساز باشند.

مقتدایی شکل گیری یک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قوی در مجلس یازدهم را کمک مؤثری برای دولت عنوان کرد و گفت: کمیسیون تخصصی امنیت ملی مجلس می تواند به دولت کمک کند تا از سردرگمی رفتاری با کشورها خلاصی یابد.

4034/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 516

به "جایگاه کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیپلماسی اقتصادی قابل توجه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایگاه کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیپلماسی اقتصادی قابل توجه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید