تشخیص ویژگی های بیماران سرطانی با دستگاه جدید شرکت های دانش بنیان

به گزارش جملات زیبا، یک شرکت دانش بنیان پیروز شد با فراوری یک دستگاه پیشرفته ویژه پایش سرطان، خدمت قابل توجهی به بیماران در این حوزه ارائه کند.

تشخیص ویژگی های بیماران سرطانی با دستگاه جدید شرکت های دانش بنیان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رامین محمدی زند مدیرعامل شرکت دانش بنیان پژوهشی فراوریی نوآفرین سپهر گفت: دستگاه فراوری شده در این شرکت، دستگاه رنگ نماینده اسلاید و پردازنده بافت است. برای تشخیص نوع و ویژگی های سرطان، بافت مورد نظر باید مورد پردازش قرار گیرد، این دستگاه به اصطلاح بافت مورد نظر را رنگ آمیزی افتراقی می نماید.

وی ادامه داد: این عمل باعث می گردد تا ارگان های مختلف، قابل تشخیص باشند. در واقع این دستگاه امکان پردازش، رنگ آمیزی و مطالعه بافت مورد آنالیز را محقق می سازد و به کادر درمان یاری می نماید تا تشخیص دقیق تری از ویژگی بیماری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پژوهشی فراوریی نوآفرین سپهر، اضافه نمود: گواهی های لازم از وزارت خانه های مختلف برای این دستگاه اخذ شده است. از این دستگاه همچنین در حوزه های مانند گیاه شناسی یا دامپزشکی و یا صنایع غذایی نیز می توان استفاده کرد.

این محقق حوزه تجهیزات پزشکی، ضمن اشاره به فعالیت های علمی اجرا شده در این شرکت، گفت: این محصول بین یک سوم تا یک پنجم از نمونه مشابه خارجی ارزان تر است. محصولات مشابه خارجی با کارایی های متفاوتی عرضه می گردد، به همین خاطر قیمت آن ها نیز متغییر است. این شرکت در صورت وجود بستر های مناسب، توان تامین کل احتیاج کشور را دارد.

محمدی زند با اشاره به فرایند تحقیق و توسعه منتج به ساخت این دستگاه بیان نمود: در کشور 4000 مرکز وجود دارد که می توانند مشتری این دستگاه باشند، از این میان چیزی در حدود 2500 مرکز اصلاً دستگاهی در اختیار ندارند و کار ها را به صورت دستی انجام می دهند و 1500 مرکز نیز از تجهیزاتی با فناوری قدیمی استفاده می نمایند. در صورت مقابله با قاچاق این تجهیزات به داخل کشور و ممنوعیت واردات کالای مشابه خارجی، بی شک این شرکت خواهد توانست تا احتیاج کشور را به صورت کامل رفع سازد.

وی همچنین بیان نمود: این دستگاه حجم مواد مصرفی را تا 7 برابر کاهش می دهد. باید فرهنگ سازی لازم برای استفاده از محصولات ایران ساخت در مراکز درمانی و آزمایشگاهی و پژوهشی صورت بگیرد، تا شرکت های دانش بنیان بتوانند به فعالیت های تحقیقی و فراوریی خود ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1069

به "تشخیص ویژگی های بیماران سرطانی با دستگاه جدید شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص ویژگی های بیماران سرطانی با دستگاه جدید شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید