ترکیه از منظر ایتالیا یی ها تهدید جهانی است

به گزارش جملات زیبا، نظرسنجی جدید در ایتالیا نشان داد که شهروندان این کشور ترکیه را یکی از خطرناک ترین کشور های دنیا قلمداد کردند.

ترکیه از منظر ایتالیا یی ها تهدید جهانی است

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بر اساس نظرسنجی اخیر یک موسسه مطالعاتی ایتالیایی و یک مؤسسه نظرسنجی فرانسوی، شهروندان ایتالیایی معتقدند که ترکیه یکی از خطرناک ترین کشور ها و تهدیدی برای کل دنیا است.

به نوشته وبگاه پروثیما به نقل از بخش ترکیه ای زبان شبکه خبری بی بی سی در نظرسنجی که توسط موسسه ایتالیایی مرکز مطالعات سیاسی بین المللی و موسسه فرانسوی ایپسوس با مشارکت 1000 نفر به طور برخط مورخ 9 تا 11 دسامبر انجام شد، شرکت نمایندگان با 14 درصد ترکیه را یک تهدید قلمداد کردند.

نخستین بار در طول پنج سال انجام این نظرسنجی در ایتالیا است که شرکت نمایندگان، ترکیه را تهدید عظیم دنیای ذکر می نمایند. در سال 2019 تنها هشت درصد ایتالیایی ها ترکیه را تهدید می دانستند، در حالی که این رقم در سال 2018، سه درصد بود.

ترکیه در یونان نیز با نگاه بسیار منفی شهروندان این کشور روبرو است. در یک نظرسنجی که چندی قبل در یونان انجام شد بیشتر یونانی ها موافق واکنش نظامی علیه ترکیه در صورت نقض حق حاکمیت مرز های دریایی یا زمینی یونان بودند.

این دو کشور مدت هاست که باهم اختلاف دارند و هر دو همدیگر را به نقض حریم دریایی و هوایی خود متهم می نمایند. اعزام کشتی های حفاری ترکیه به دریای مدیترانه به اختلافات دیرینه بین طرفین افزوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 808

به "ترکیه از منظر ایتالیا یی ها تهدید جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه از منظر ایتالیا یی ها تهدید جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید