استفاده از ماسک غواصی در بیمارستان های اروپایی (

به گزارش جملات زیبا، هزاران ماسک غواصی شرکت ورزشی دکتلون فرانسه در بیمارستان های ایتالیا، فرانسه و بلژیک به جای ماسک های (FFP2) یا (N95) کادر پزشکی و دستگاه انتقال اکسیژن برای بیماران بدحال مبتلا به کووید-19 به کار می رود.

استفاده از ماسک غواصی در بیمارستان های اروپایی (

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش جملات زیبا به نقل از یورونیوز، در حالی که کشورهای اروپایی درگیر با ده ها هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا، برای تامین تجهیزات درمانی و حفاظتی از پزشکان و پرستاران به شدت در مضیقه هستند، هفته گذشته کادر درمانی یک بیمارستان در شمال ایتالیا از ماسک (عینک ) های غواصی آماتور ساخت شرکت دکتلون برای رساندن اکسیژن به بیماران و حفاظت از کادر درمانی استفاده کرد. این راه حل در فرانسه و بلژیک هم به کار گرفته شده است.

این ماسک ها که پیش از این به قیمت حدود 25 یورو در فروشگاه های دکتلون به فروش می رسید در حال حاضر از سوی این شرکت تنها به بیمارستان ها داده می گردد. دکتلون روز سه شنبه 31 مارس خاطرنشان کرد تا به امروز 250 سفارش از مراکز درمانی دریافت نموده است و در مجموع 30 هزار عدد از این ماسک ها در انبارهای شرکت وجود دارد.

در بیمارستان ها، پزشکان با قرار دادن یک فیلتر هوا بر لوله این ماسک ها که تمام صورت را می پوشانند، امکان تصفیه 99/99 درصدی جریان هوای تنفسی کادر درمانی را فراهم می نمایند. به علاوه با اتصال لوله کپسول اکسیژن به خروجی همین ماسک ها، پزشکان از این عینک های شنا، برای یاری به تنفس بیماران بدحال مبتلا به کووید-19 استفاده می نمایند.

فردریک بونیه، پزشک بیمارستانی در بلژیک می گوید استفاده از ماسک های دکتلون برای بیماران، راحت تر از ماسک های پزشکی است.

در بسیاری از شهرهای فرانسه، شهروندان این ماسک های غواصی خود را به بیمارستان ها اهدا می نمایند.

هفته گذشته یک شرکت کوچک آلمانی خاطرنشان کرد پس از چندین روز کار بدون وقفه، پیروز به فراوری فیلتر هوا به وسیله پرینت سه بعدی برای این ماسک ها شده است. فدریکو آکوستا، یکی از مهندسان این شرکت می گوید بعد از جدی شدن بحران کمبود ماسک، دکتر داوید کوهن از شیلی با وی تماس گرفت و برای نخستین بار ایده استفاده از ماسک های غواصی به جای ماسک های پزشکی را با وی در میان گذاشت.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 398

به "استفاده از ماسک غواصی در بیمارستان های اروپایی (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ماسک غواصی در بیمارستان های اروپایی ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید