ابتلای حدود 120 تن از پرسنل اورژانس تهران به کرونا

به گزارش جملات زیبا، رییس اورژانس تهران با بیان اینکه تعداد ماموریت های اورژانس تهران در زمینه کرونا خیلی بالاست، گفت: این ماموریت ها نیازمند لوازم اضافه است که باعث افزایش هزینه های اورژانس است و البته این هزینه ها در بودجه سال قبل دیده نشده است.

ابتلای حدود 120 تن از پرسنل اورژانس تهران به کرونا

به گزارش ایسنا، دکتر پیمان صابریان در نشست ویدئوکنفرانسی در استودیو سلامت وزارت بهداشت، در پاسخ به سوالی درباره آمادگی اورژانس تهران برای ارایه خدمات به بیماران کرونا با توجه به افزایش موارد بروز بیماری طی چند روز اخیر، گفت: با توجه به افزایش بیماران کرونا، در سطح شهر تهران همچنان 50 دستگاه آمبولانس مخصوص کرونا داریم که به بیماران در منزل خدمات ارایه می دهد و در صورت لزوم آن ها را به بیمارستان می نماید.

وی گفت: همچنان تعداد ماموریت های اورژانس تهران در این زمینه خیلی بالاست. این ماموریت ها احتیاجمند لوازم اضافه است که باعث افزایش هزینه های اورژانس است و البته این هزینه ها در بودجه سال قبل دیده نشده است.

نیرو های ما به صورت 24 - 24 در خدمت رسانی هستند و ساعت کاری آن ها بسیار بالا رفته است. نیرو های عملیاتی ما در سطح خوبی خدمات می دهند و امیدوارم بتوانیم مثمرثمر باشیم.

رییس اورژانس تهران درباره تعداد افرادی که در اورژانس تهران به کرونا مبتلا شده اند، گفت: حدود 110 یا 120 نفر از نیرو های اورژانس به کرونا مبتلا شده اند و در مجموع تعداد نیرو های علمیاتی ما 2600 نفر هستند؛ بنابراین آمار ابتلا در نیرو های اورژانس تهران تقریبا زیر پنج درصد است. البته میانگین ابتلای کادر درمان در جهان حدود 20 درصد است. با پروتکشن خوبی که برای پرسنل فراهم شد، درصد ابتلای پرسنل مان به کرونا پایین تر است و این نشانه خوبی است؛ چراکه نیرو های ما تخصصی هستند و در صورت ابتلا، قابلیت جایگزینی ندارند و بنابراین احتیاج است تمهیدات ویژه ای در رابطه با آن ها بیندیشیم.

وی درباره اقدامات اورژانس تهران برای پوشش برگزاری کنکور، گفت: در اورژانس تهران همیشه عظیم ترین مراسم ها را پوشش داده ایم و مسئله ای در این زمینه نیست. برای کنکور هم مانند سال های گذشته مشکل خاصی نداریم و در صورت لزوم می توان خیلی خوب خدمات را ارایه کرد.

صابریان درباره تعداد ماموریت های اورژانس تهران از ابتدای سال جاری تا کنون گفت: ما متوسط ماموریت روزانه مان بالای 3700 ماموریت بوده است. با توجه به آنکه به قرنطینه خانگی هم خدمات می دهیم، این موضوع باعث شده تعداد خدمات بالاتر رود و احتیاجمند ناوگان عظیمتری باشیم. اما در خصوص ماموریت های ترافیکی در حال حاضر آمار تقریبا مشابه گذشته است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره سهم اورژانس تهران از برداشت اخیر وزارت بهداشت از صندوق ذخیره ملی، گفت: برای خرید تجهیزات مبلغی به ما ارایه نشده است، البته از ابتدای سال تا کنون دکتر نمکی و معاون توسعه به ما لطف نموده و مبالغی برای اورژانس تهران فرستاده اند، اما با توجه به کسری بودجه ای که سال جاری با آن مواجهیم، احتیاجمند همکاری و نگاه بهتری در بودجه ها هستیم تا بتوانیم سال جاری را بگذرانیم و کرونا نیز به تدریج کاهش یابد.

صابریان همچنین گفت: تظاهرات کرونا در افراد مختلف متفاوت است و ما بر اساس شرایط بیمار، خدمات و درمان های متفاوتی ارائه می دهیم. در حدی که بتوانیم افراد مبتلا را به شرایط پایدار برسانیم، در خانه خدمات ارائه می کنیم.

وی درباره مسائل اورژانس تهران در حوزه تجهیزاتی، گفت: در اورژانس تهران بین 25 تا 30 درصد بودجه مان کسری بودجه داریم و پولی که به ما ارایه می گردد، کفاف حقوق و اضافه کار نیرو ها را هم نمی دهد. البته برای خرید تجهیزات مشکل خاصی نداریم و مشکل مان بودجه ای و اقتصادی است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 564

به "ابتلای حدود 120 تن از پرسنل اورژانس تهران به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای حدود 120 تن از پرسنل اورژانس تهران به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید