آمریکا گوشه رینگ سازمان ملل

به گزارش جملات زیبا، خبرنگاران : کمیته های ششگانه مجمع عمومی سازمان ملل به محلی برای اعتراض علیه اقدامات غیر قانونی آمریکا علیه دیپلمات های ایرانی در نیویورک، تبدیل شد.

آمریکا گوشه رینگ سازمان ملل

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، نمایندگان کشورهای کوبا، سوریه، ونزوئلا، روسیه و جمهوری اسلامی ایران، در اقدامی هماهنگ در 6 کمیته مجمع عمومی سازمان ملل به اقدامات غیر قانونی آمریکا درنقض موافقتنامه مقر سازمان ملل متحد و سایر تعهدات بین المللی آن اعتراض کردند.

این کشورها تحمیل محدودیت های ترددی و اصرار بر جابجایی نمایندگان ایران از محل سکونت خود در دوران شیوع کرونا را غیر قانونی و تلاشی عامدانه برای اخلال در اجرای وظایف نمایندگی خود نزد سازمان ملل دانستند.

این گروه از کشورها سیاست هدفمند دولت میزبان سازمان ملل در اجرای تبعیض آمیز موافقتنامه مقر را محکوم کردند و چنین سیاستی را ناقض حاکمیت کشورها و مزایا و مصونیت های نمایندگان دولت ها نزد سازمان ملل بر شمردند.

کشورهای متاثر از اقدامات غیر قانونی آمریکا در نیویورک همچنین سوء استفاده دولت آمریکا ازموقعیت خود به عنوان میزبان سازمان ملل واقدام بی سابقه آمریکا در عدم اعطای ویزا به وزیر امور خارجه ایران را رد کردند و از دبیر کل سازمان ملل خواستند که از اختیارات خود وفق موافقتنامه میزبان برای آغاز فرایند حقوقی و تضمین حقوق دولت های متاثر از اقدامات غیر قانونی آمریکا استفاده کند .

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 746

به "آمریکا گوشه رینگ سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا گوشه رینگ سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید